среда, 25 мая 2016 г.

Projekotwanie plot PCV na plot i bramę ze sztachet nie zada zezwolenia na to oraz zgłaszania tego faktu gminie nie licząc szczególnych przypadków.

Konstrukcja plotki PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie zada pozwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu do urzędu nie licząc wyjątkowych przypadków.

Plotki z PCV na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa nie przekraczające wysokości 2,2 m budowane pośrodku dwoma sąsiednimi działkami nie wymagają żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w sąsiedztwie dróg prywatnych oraz wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ogrodzenia z plastyku na ogrodzenie i bramę ze sztachetekdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym czy tez urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia powinno zawierać gatunek ogrodzenia, sposób dokonania jego instalacji oraz planowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia powinno się dołączyć deklaracje o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamiarach budowlanych i jeżeli jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasem do budowy balustrady Winylowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa potrzebne są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na miejsce zjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można zacząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile urząd nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy projektowane plotki PVC na plot i furtę ze sztachet jest nieprawidłowe z uzgodnieniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej drogi. W sytuacji gdy planowane balaski PCV na plot i furtkę ze sztachetprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu jest ważne przez dwa lata. Brak zaczęcia prac przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w wypadku ochoty wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий