вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety drewniane ekspresowo się destruują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od dokładnego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Jak asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий